DIEŤA

Prvé sekundy narodenia dieťaťa si zapamätáte navždy

Ako naučiť dieťa diskutovať

 

1. Najskôr si rozmysli, čo chceš povedať.

 

Deti sú spontánne stvorenia. Keď chcú, hrajú sa, spia, jedia a… rozprávajú. Ak chcete, aby bol schopný niekto sa s vašim potomkom dohovoriť a aby vaše dieťa vedelo naozaj dobre komunikovať, naučte ho rozmyslieť si, čo chce povedať, predtým, než začne rozprávať. Bude rozprávať lepšie, naučí sa premýšľať o tom, čo hovorí, bude zdvorilejšie a navyše sa vyhne tomu aby hovorilo hlúposti.

 

Čítať ďalej...

Mami, pohrýzol ma pes!

Mnohé deti ho zažili na vlastnej koži. Útok psa. V najlepšom prípade sa končí len drobnými odtlačkami zubov na pokožke, v tom horšom ošetrením rán na chirurgii, pobytom v nemocnici či dokonca viacnásobnými plastikami.

Čítať ďalej...

Ako pomôcť dieťaťu pri nástupe do škôlky

Keď príde ten čas, že vaše dieťa začne potrebovať osamostatnenie a kolektív iných detí, môžete mu tento míľnik života uľahčiť, a tak predísť rôznym komplikáciám, ktoré podobné zásadné zmeny u detí prináša.

Čítať ďalej...

Kúpať, či nekúpať novorodenca a dojča?

"V pôrodnici mi odporúčali, aby som kúpala dieťatko do pol roka len dva razy do týždňa. Mojej svokre sa to zdá strašné, že ako môžem byť taká šmudla... Aký je váš názor na tieto odporúčania?" (Simona z Viedne)

Čítať ďalej...

Strata tekutín a prvá pomoc z lekárne

Strata tekutín a prvá pomoc z lekárneHorúce dni sa spájajú s rizikom nadmernej straty tekutín z nášho organizmu. Toto riziko je ešte väčšie, ak sa pridruží ochorenie spojené s hnačkou, vracaním či dlhšie trvajúcimi horúčkami. Vtedy dostáva riadne zabrať aj organizmus dospelého človeka, nieto ešte malých detí alebo seniorov.

Čítať ďalej...

Doplnkové informácie